Jaki komin na szyję do biegania?

| 0 Komentarzy
Komin na szyje i kominiarka do biegania to obowiązkowy element każdego biegacza na chłodne jesienne dni. Które sprawdzi się lepiej?

Bieganie w jesienne chłodne dni wymaga odpowiedniego zabezpieczenia się przed zimnem. Kominy i kominiarki do biegania są bardzo dobrym rozwiązaniem, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo oraz komfort treningowy. Elementy te pozwalają skupić się na samych ćwiczeniach.

Najpopularniejsze kominy, chusty, bandany

Czym jest komin na szyje?

Komin na szyję to materiałowa konstrukcja w postaci “rękawa”, która ma za zadanie chronić naszą szyję oraz dolną część twarzy przed zimnem, oraz wiatrem. Istnieje wiele rodzajów kominów, ale najpopularniejszymi są te przeznaczone do aktywności fizycznej. Możemy w nich biegać, jeździć na rowerze lub na nartach. Zdecydowanie najchętniej używa się jej w okresie jesienno wiosennym, gdy zbyt szczelne ubranie przeszkadza, a nie możemy pozwolić sobie na odsłonięcie zbyt dużej ilości ciała w tej okolicy.

Na rynku istnieje wiele rodzajów od tych z naturalnych materiałów po termoaktywne konstrukcje. Do biegania lub innej aktywności fizycznej powinniśmy wybierać konstrukcje termoaktywne, wykonane z syntetycznych materiałów. Zapobiega to przegrzewaniu się organizmu. Komin na szyje będzie odprowadzał ciepło na zewnątrz, a jednocześnie nie będzie przepuszczał zimnego wiatru. Dobrym przykładem jest komin piłkarski. Wykonany jest z cienkiego i miłego w dotyku materiału, który nie krępuje ruchów, a izoluje nas od warunków atmosferycznych. Taki typ jest idealny do np. do biegania w trakcie jesieni, gdyż gwarantuje suchą szyję i nie gromadzi wilgoci oraz ciepła. Jeśli planujemy biegać w trudniejszych warunkach, możemy zdecydować się na grubszy - dwuwarstwowy i wodoodporny komin na szyje. Dzięki niemu zyskamy izolację od deszczu i chłodu, zapewniając sobie dobrą wentylację.

Komin na szyję do chodzenia na co dzień jest również bardzo dobrym pomysłem. Może być wykonany z różnych materiałów — nawet naturalnych. W zależności od formy możemy używać go jako lekkiej osłony przed wiatrem w jesienne dni lub korzystać z grubszych wersji nawet w zimie.

Komin na szyję — jak nosić?

Noszenie komina jest bardzo proste i istnieje wiele możliwości na tym polu. Proste kominy, które wykonane są z jednolitego materiału i mają regularny kształt, zakłada się po prostu na szyje przez głowę. Możemy nałożyć go na cienką kurtkę lub bluzę męską a górna część dowolnie naciągnąć na twarz. Jego rozmiar pozwala umocować go pod brodą, na brodzie, na ustach lub na nosie. Konstrukcje posiadające specjalną dolną rozszerzoną część mocującą wkłada się pod ubranie wierzchnie.

Jaka kominiarka do biegania?

Kominiarka do biegania to bardzo przydatny gadżet. Przy jej wyborze powinniśmy kierować się kilkoma ogólnymi zasadami. Pierwsza z nich to membrana ułatwiająca oddychanie w okolicach ust. Znacznie podnosi to komfort biegania i umożliwia efektywny trening. Kolejna to materiał syntetyczny i termoaktywny. Duże ilości ciepła oraz para wodna z naszych ust powinny znajdować ujście. Sztuczny materiał pozwala również na odpowiednią wentylację. Warto wybierać kominiarki dedykowane sportowej aktywności, gdyż tylko takie są konstruowane z myślą o efektywnym odprowadzaniu ciepła i ochronie przed wiatrem.

 
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.